חזון בית הספר

בית ספר לבנות "פלך" ע"ש רות קורמן בקריית עקרון נוסד ע"י קבוצת הורים מרחובות בשנת תש"ס (2000). בית הספר, המבוסס על השיטה החינוכית הנהוגה בבית הספר 'פלך' בירושלים, מציע לבנות שיטות לימוד והוראה חדשניות.  פלך הוא בית ספר שש-שנתי דתי  הטרוגני לבנות המשלב חינוך תורני וכללי ברמה גבוהה תוך דגש על יצירתיות, אתגר אינטלקטואלי ואחריות חברתית. לבית הספר מספר תחומים עליהם הוא שם דגש בעבודתו החינוכית:
 
 
  • מחנך לאהבת התורה, לאהבת ישראל ולאהבת האדם, למחויבות הלכתית לתורה ולמצוות, ולבניית זהות דתית (אורתודוקסית) ציונית מעמיקה.
  • חותר להעמקת העולם הרוחני-דתי של תלמידותיו על ידי לימוד תורני נרחב, הזדהות עם עולם ההלכה והמחשבה לדורותיה, קיום דיאלוג פתוח וזורם בין מורים לתלמידות בנושאי דת ואמונה, ויצירת רלוונטיות ומשמעות בין עולם של קדושה לעולם של חולין.
  • מחנך לסקרנות אינטלקטואלית ואנושית, הכרה והערכת ההשכלה הכללית (עולם הרוח, המדע והאומנויות) והבנת השפעתם על התפתחות הרוח היהודית והאנושית.
  • מטפח מודעות נשית ומתמודד עם השינויים המתחוללים בעולמה ובמקומה של האישה הדתית בחברה, תוך קשר וקשב למקורות ההלכתיים.
  • מחנך לנתינה ולחסד, למעורבות חברתית פעילה באמצעות פעולת התנדבות קבועה, הדרכה בתנועות נוער ושירות לאומי או צבאי.
  • פועל להפנמת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. חותר לפתיחות ולסובלנות כלפי דעות שונות בתוך חברת בית-הספר ומחוצה לו (לדוגמא: על ידי קיום דיאלוג פתוח עם הקהילות השונות המרכיבות את החברה הישראלית).
  • מפתח סביבה לימודית חמה ומאתגרת, המעודדת חשיבה עצמית ביקורתית ויצירתית, סביבה המעניקה לתלמידה אפשרות לפתח את כשרונותיה בהתאם לנטיותיה ולהגיע למצוינות אישית.
  • מקיים מערכת יחסים פתוחה בין המורים לתלמידות, מערכת המבוססת על כבוד, על יושר ועל אמון הדדי, וכוללת שותפות התלמידות בקבלת ההחלטות בבית-הספר בדרך דמוקרטית.
  • מעודד את התלמידה לקבל על עצמה אתגרים אישיים ועמדות מנהיגות בחברה הישראלית בכלל ובחברה הדתית בפרט.
  • משמש מעבדה חינוכית לפיתוח יוזמות חינוכיות חדשניות לטובת החברה הישראלית.

 

 תכנית הלימודים בפלך מתאפיינת במגוון רחב וייחודי של קורסי חובה וקורסי בחירה. ערך הבחירה הוא מרכזי בפלך מתוך אמונה באחריות של התלמידה על הלמידה שלה עצמה ומתוך כבוד לעולמה הייחודי ושאיפותיה.

הבנות יכולות לבחור מתוך מגוון קורסים המוצעים להן בלימודי הקודש, במדעי הרוח,בהשכלה כללית בשפות זרות ובאומנויות.צוות ההוראה  שוקד  על פיתוח הסקרנות האינטלקטואלית של התלמידות, ויכולת ההבעה העצמית במגוון דרכים יצירתיות ורב תחומיות.

צורת הלימודים הייחודית מאפשרת לבנות רכישת כלים אקדמאיים יחד עם יכולת הבעה אישית ויצירתית במטרה לאפשר לבת את כל הנחוץ להמשך לימודיה בבגרותה.

בית הספר מקיים תכנית חברתית בלתי פורמלית והתנדבותית ענפה, ימי עיון, סיורים לימודיים, הרצאות מגוונות, פעילויות גיבוש וטיולים וימי שיא.

 

אנו שואפות לגדל דור של תלמידות המחוייבות לעולם התורה וההלכה מתוך רוחב דעת , ופתיחות לעולם הסובב אותן. בוגרות דתיות  המעורות והמעורבות בפעילות חברתית ובתיקון עולם.
 
הגדרות כלליות כניסה למערכת